http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/te2.jpgW kolejnej odsłonie Internetowego Teatru TVP dla szkół, która miała miejsce 16.04.2014r. uczniowie naszego ośrodka mogli obejrzeć spektakl „Historia całkiem zwyczajna” w reżyserii Petra Nosálka, z muzyką Pavla Helebranda i ze scenografią Pavla Hubički, który powstał w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych. To pełna ciepła i uroku, metaforycznie przedstawiona historia pewnej współczesnej rodziny, postawionej przed trudnym wyborem. Córka gospodarzy jest bowiem w ciąży z chłopakiem z sąsiedztwa – Alkiem. Rodzice Daszy nie potrafią zaakceptować wyboru dwojga młodych. Akcja sztuki rozgrywa się w wiejskiej scenerii, a domowe zwierzęta: Pies, Kogut, Krowa, Kobyła i Świnia, wspólnie z widzami stają się świadkami typowo ludzkiego dylematu. To właśnie zwierzęta, będące uosobieniem konkretnych ludzkich cech, nie mogą zrozumieć ludzkiego postępowania. Spektakl, mający charakter uniwersalnej opowieści o ludzkiej naturze, traktuje o podstawowych wartościach, codziennych wyborach przed jakimi życie stawia każdego człowieka.

Spektakl jak zwykle spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród naszych uczniów i nauczycieli. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia.

Organizatorzy: Marta Tolko-Kuziuta, Marta Kawrygo-Leonowicz

/images/te1.jpg