http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_213/uczta_dla_zdrowia_2.jpgW dniu 15.05.2014r. w naszej świetlicy szkolnej odbyła się impreza promująca zdrowe odżywianie się ph. „Uczta dla zdrowia” a jej honorowym gościem była p. dietetyk – Karolina Bogusz. Uczestnikami imprezy byli wychowankowie internatu wraz z wychowawcami. Celem spotkania było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się dzieci i młodzieży, stosowanie tych zasad w codziennym życiu oraz wyrabianie świadomości wpływu owoców i warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia.

Organizatorka spotkania p. B. Żółtko i jej dwie pomocnice - Natalia i Martyna uroczyście powitały wszystkich zebranych oraz zaproszonego gościa i zachęciły wszystkich do wspólnej zabawy.

Pani dietetyk wygłosiła prelekcję oraz przygotowała ciekawą prezentację dotyczącą zasad zdrowego odżywiania się, po jej zakończeniu mogliśmy również zadawać pytania na interesujące nas zagadnienia z dziedziny żywienia.

Następnie p. Beata zaprosiła wszystkich do udziału w „zdrowych grach i zabawach”, które poprowadziły Martyna i Natalia. Chętni mogli spróbować swoich sił w ”Witaminowej sztafecie”, „Kto pierwszy wyciśnie i wypije sok z cytrusów”, oraz w zabawie „Sałatka owocowa”. Na wychowawców również czekały zadania w postaci zagadki „Jak to smakuje”. Zwycięzcy otrzymywali nagrody w formie zdrowych jabłek. Dodatkową atrakcją był występ artystyczny przygotowany pod kier. p. Beaty przez najmłodszych wychowanków z grupy II i III ph. „Olimpiada w Jarzynowie”.

Impreza zakończyła się prawdziwą ucztą smaków. Każdy mógł spróbować pysznych zdrowych przysmaków warzywno- owocowych. Galeria