Obrazy newsów: sosw_wigilia17.jpg„Nad uśpioną Galileą
Światło mroki skrą przecięło
I poniosło wieść po świecie
Pan się rodzi w Nazarecie”.

W grudniowe popołudnie, tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii. Ten najbardziej magiczny wieczór w roku rozpoczął się od „Jasełek” w wykonaniu naszych wychowanków, które rozegrały się w niezwykłej „niebiańsko - piekielnej” scenerii.

Pani Dyrektor Ośrodka - M. Tolko- Kuziuta uroczyście powitała wszystkich zebranych, oraz zaproszonych gości i złożyła wigilijne życzenia.

Następnie wszyscy wspólnie modliliśmy się oraz wysłuchaliśmy fragmentów pisma św. dotyczącego Narodzenia Dzieciątka Jezus, odczytanego przez naszych wychowanków. Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie serdecznych, świątecznych życzeń. Wszyscy zasiedliśmy do wigilijnej kolacji, gdzie każdy mógł spróbować przepysznych potraw przygotowanych przez nasze panie kucharki. Jedną z atrakcji tego wieczoru było „przybycie po kolędzie” kolędników z grupy teatralnej MASKA.

 „Dawny zwyczaj bywa wszędzie,

Przychodzimy po kolędzie.

Hej kolęda, kolęda”.

Którzy przypomnieli nam o zanikającej już tradycji, umilili czas zebranym swoim zabawnym występem a na koniec złożyli wszystkim świąteczne życzenia:

 „Niech się te życzenia spełnią wszystkim wszędzie,

Tego Wam życzymy dzisiaj po kolędzie”.

 Ale najbardziej wyczekiwanym momentem tego niezwykłego wieczoru było przybycie samego Świętego Mikołaja, który w towarzystwie swoich pracowitych elfów zjawił się aż z dalekiej Laponii, by wręczyć wszystkim zebranym wymarzone prezenty. Wszyscy goście i pracownicy zostali obdarowani świątecznymi dzwoneczkami a dzieciaki otrzymały prezenty- niespodzianki. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil, każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem ale te wspólnie przeżyte chwile pozostaną nie tylko na zdjęciach ale na długo w sercach i pamięci wszystkich zebranych. Ten magiczny, świąteczny wieczór dobiegł końca, na kolejny który przyjdzie dopiero za rok, wszyscy będziemy czekać z wielkim utęsknieniem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.