http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_221/dzie_rodziny_2.jpgW dn. 30.05.2014r. cała społeczność Ośrodka świętowała Dzień Matki, Ojca i Dzień Dziecka pod wspólną nazwą Dzień Rodziny. Uroczystość zorganizowali wychowankowie i wychowawcy internatu SOSW.

Na wspólne świętowanie zebrała się cała społeczność Ośrodka: kadra, wychowankowie oraz główni goście - zaproszeni rodzice. Prowadzący imprezę wychowankowie - Martyna i Jarek uroczyście powitali wszystkich zebranych, zapraszając do obejrzenia przygotowanej części artystycznej, wspólnej zabawy, świętowania i do spróbowania słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez wychowanków pod czujnym okiem wychowawców grup. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej - montażu słowno-muzycznego ph. „Naszym Rodzicom”, przygotowanej pod kier. p. Z. Biernackiej i p. K. Dylewskiej.

 „Z rodziną życie cudne, choć czasem masz już dość.
Nie bywa ono nudne, tu szybko mija złość.
Rodzina to buziaki, niekiedy też i łza.
Gdy troski Cię dopadną – rodzina radę da.
Gdy w życiu trudne chwile, na plecach czujesz garb
- pamiętaj wtedy o tym: Rodzina to Twój skarb”

Nie zabrakło również okazji do wspólnej zabawy i rywalizacji rodzice contra dzieci. Chętni i odważni mogli spróbować swoich sił w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez p. K. Bubieniec, p. B. Żółtko i p. B. Rećko tj. kalambury, układanie puzzli - serca, zaplatanie warkoczyka z włóczki. Nie lada wyzwanie mieli tatusiowie naszych wychowanków, których zadaniem było ubranie lalki-bobasa na czas.

Ta wspaniała impreza nie mogła się obyć bez niespodzianki przygotowanej specjalnie na tę okazję przez naszych wychowanków pod kier. p. B. Boguszewskiej i p. M. Hołowni- Iwanow. Najmłodsi wychowankowie zaprosili wszystkich zebranych na prawdziwy pokaz sztuki cyrkowej. Zabawni clowni, magik, siłacz i sympatyczny smok do łez rozbawili publiczność.

Każdy Rodzic został również obdarowany pamiątkowym upominkiem wykonanym przez jego pociechę w formie drewnianej podkowy na szczęście.

Te wspólnie spędzone miłe chwile na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich. Za rok spotkamy się znowu by wspólnie świętować Dzień Rodziny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.