http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_225/surakowo16.jpgW pogodny poranek 28 maja 2014 roku gwarny autokar pełen uczniów naszego ośrodka z klas: I SPL, I SPU, II SPU, III SPU, II GU, III GU, I PDP, II PDP, I ZSZ, II ZSZ wyruszył na wycieczkę do Surażkowa. Od rana towarzyszył nam dobry humor, zapowiadał się miły dzień. I nie myliliśmy się. Gospodarstwo Agroturystyczne „Ritowisko” w Surażkowie to miejsce „blisko natury” z jej osobliwymi atrakcjami. Mieliśmy do dyspozycji: duży plac zabaw z torem przeszkód, ściankę wspinaczkową, boisko. Chętni i odważni mogli doświadczyć konnej jazdy pod czujnym okiem właściciela p. Cezarego Moczulskiego. Pan Czarek wraz ze swoją żoną panią Ritą powozili dwukonnymi bryczkami w trakcie niesamowitej przejażdżki po okolicy. Bigos smakował potem wyjątkowo, a lody wybornie. Kolejną niespodzianką był spacer edukacyjny po ekogospodarstwie: oglądaliśmy okazałą stadninę koni, ptactwo domowe, podziwialiśmy stare powozy.

Przyszedł czas na ognisko, takie z dymem pachnącym jedliną i kiełbaską na patyku. Nieważne, że czasem nadmiernie się zarumieniła lub wpadła w ogień.

Wracaliśmy w miłym nastroju przy wtórze harcerskich melodii.

Inicjatorem wycieczki była Pani Dyrektor Marta Tolko – Kuziuta, współorganizatorami wycieczki był zespół nauczycieli: p. Marta Biedź, p. Iwona Gieniusz, p. Elżbieta Margielewicz, p. Beata Mozolewska, p. Bożena Mróz, p. Lucyna Taudul, p. Małgorzata Zarachowicz.

Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Dziekanowi Józefowi Kuczyńskiemu z Parafii Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce za wsparcie finansowe i ogromną życzliwość. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

 Kierownik wycieczki: Elżbieta Margielewicz