http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_223/dzie_humanistyczny1.jpg„Droga do świętości Jana Pawła II” – taki tytuł nosił Dzień Humanistyczny, jaki miał miejsce w naszym Ośrodku w dniu 15.05.2014r. Było to spotkanie upamiętniające postać Papieża Polaka, którego Kanonizację świętowaliśmy w niedzielę 27 kwietnia.

Celem uroczystości było utrwalanie wiedzy o Janie Pawle II oraz budzenie postawy szacunku wobec postaci świętego, wielkiego papieża – Polaka.

Pontyfikat Jana Pawła II trwał od 16.10.1978 r. do 02.04. 2005 r., był jednym z najdłuższych w historii papiestwa. Przez znawców Kościoła Jan Paweł II nazywany był Papieżem Rodziny. Kochał dzieci i młodzież, mówił do nich ,,Wy jesteście przyszłością świata….światłością…..solą tej ziemi".

Uczniowie i nauczyciele zapoznali się z prezentacją multimedialna przybliżającą sylwetkę i nauki Jana Pawła II. Następnie uczniowie wszystkich klas wzięli aktywny udział w konkursach związanych ze świętym, wykazując się umiejętnością zgodnej pracy w grupie oraz dużą wiedzą, kreatywnością i wrażliwością estetyczną w rozwiązywaniu zadań.

Kolejnym punktem programu było obejrzenie fragmentów filmu animowanego poświęconego Ojcu Świętemu. Ostatnim akcentem było wręczenie pamiątkowych dyplomów wszystkim klasom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Humanistyczny przygotowały panie Bożena Daszuta i Katarzyna Zalewska.