http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_247/gra_terenowa13.jpg24 czerwca 2014 roku wychowankowie internatu w nietypowy sposób przypomnieli sobie o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Tego dnia odbyła się gra terenowa ph. „Bezpieczne wakacje”.

Dzień wcześniej dokonaliśmy podziału wychowanków na 5 drużyn, zadaniem każdej grupy było wymyślenie nazwy, wykonanie totemu i przygotowanie elementu stroju jednakowego dla wszystkich członków. Praca w drużynach dała efekty i tak na starcie pojawiły się: „Czerwone smoki”, „Koty”, „Zieloni”, „Różowe misie” i „Orły”. Każda z grup zaprezentowała totem oraz element stroju.

Jak sama nazwa wskazuje zajęcia odbywały się „w terenie”, więc do dyspozycji wychowankowie mieli mapy i symbole rozmieszczone w różnych miejscach na trasie. Trasy były różne, każda grupa wyruszyła w innym kierunku i miała za zadanie odnaleźć 5 punktów zaznaczonych na mapie. W oznaczonych miejscach znajdowały się ukryte koperty. Dużo frajdy sprawiło wychowankom ich odnajdywanie. W kopertach drużyny miały po 2 zadania: wiedzowe i sprawnościowe. Niektóre z nich to: qwizy na temat bezpieczeństwa nad wodą, w lesie i na podwórku, krzyżówki, kolorowanki, a także przechodzenie przez tunel, tor przeszkód, wykonywanie babek z piasku, rozkładanie namiotu, pakowanie wakacyjnego bagażu czy przejście przez „pajęczynę”.

Drużyny pracowały w swoim tempie, zaliczając kolejne bazy. Po około 1,5 godziny zabawy dotarły na metę. W nagrodę za pokonanie trasy i rozwiązanie zadań każdy z uczestników otrzymał słodycze. Z rozwiąznych zadań i kolorowanek wykonaliśmy gazetkę tematyczną, która przypomniała wszystkim zasady bezpiecznego wypoczynku na wakacjach.

Organizatorem gry terenowej była p. Ewa Wińska. Zdjęcia

Serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy wsparli wychowanków podczas zmagań:
p. Zycie Biernackiej, p. Katarzynie Dylewskiej, p. Beacie Boguszewskiej, p. Katarzynie Bubieniec, p. Małgorzacie Hołowni-Iwanow, p. Beacie Tur, p. Agnieszce Ambrożko, p. Dorocie Kołaczyńskiej oraz p. Zuzannie Szarkowskiej-Czeczko.