http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/narodowe_czytanie_sosw.jpgUczniowie i nauczyciele naszej szkoły znaleźli się w gronie ponad 1500 zgłoszonych ośrodków Narodowego Czytania.

W tym roku lekturę stanowiła „Trylogia” Henryka Sienkiewicza. Uczniowie klas gimnazjalnych i ZSZ przygotowali plakaty z najbardziej znanymi cytatami pochodzącymi z „Trylogii”. W piątkowy poranek 05.09.2014r. na świetlicy zgromadziła się cała społeczność, by wysłuchać fragmentów sienkiewiczowskich dzieł w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszego Ośrodka. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymywali znaczki-nalepki.

Akcję Narodowego Czytania przygotowała p. Katarzyna Zalewska – nauczyciel języka polskiego.

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych dzieł literatury polskiej. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.