http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_254/otrzsiny03.jpgDnia 09.10.2014r. w Internacie SOSW w Sokółce odbyły się uroczyste „Otrzęsiny”, zorganizowane przez Młodzieżową Radę Internatu pod opieką p. kierownik B. Tur. Nowoprzybyli wychowankowie; Krzysztof Świsłocki, Dominika Kasiańczuk, Zuzanna Jastrzębska, Karolina Puchlik, Krystyna Rećko, Maciej Kurowicki Tomasz Sewastianowicz dostąpili zaszczytu wstąpienia do „internackiej braci”.
Nasza impreza toczyła się na prawdziwej Wyspie Piratów, a nowych kolegów przywitali jej mieszkańcy na czele z Królem Czarnobrodym.

Po uroczystym otwarciu imprezy nowoprzybyli wychowankowie rozpoczęli zabawę od szukania złotych monet ukrytych na wyspie, najlepsi w tym zadaniu otrzymali w nagrodę złote talary - oczywiście jadalne. Kolejnym zadaniem było zatańczenie w parach „tańca brzucha” i tu najefektywniej zaprezentowała się para Dominika i Krzyś. Nie zabrakło też konkurencji zręcznościowych i siłowych tj. wyławianie cukierków z wody bez pomocy rąk, zdobycie banknotu 10 zł, jedzenia płatków z dodatkiem pirackiego kwasiła bez użycia rak i sztućców oraz przeciągania liny- najstarsi wychowankowie kontra nowi.

Kandydaci na piratów musieli też wznieść toast za zdrowie gospodarzy wyspy i wypić na czas ulubiony napój piratów- Rum/ianek i w tym zadaniu bezkonkurencyjna okazała się nasza koleżanka Karolina.

Nowi wychowankowie udowodnili wszystkim, że są niezwykle dzielni, odważni i zasługują aby pozostać na Wyspie Piratów i dołączyć do ich grona, musieli więc powtórzyć słowa pirackiej przysięgi:

„My majtki pokładowe

Przyrzekamy na swoja głowę

Zawsze internat polerować

I codziennie pokoje szorować.

Jeść surówkę i nie grymasić

Do nikogo się nie kwasić

Wszystkich dookoła szanować

A gdy trzeba skarpety cerować

Myć się codziennie, zęby szczotkować

żeby tu brudu nie produkować.

Przestrzegać regulaminu internackiego

i słuchać króla kochanego

Na zakończenie wychowankowie nowoprzyjęci do braci pirackiej otrzymali pirackie certyfikaty i talizmany w postaci muszelek. Następnie rozpoczęła się piracka dyskoteka dla wszystkich, która trwała do późnego wieczora. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.