http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_260/z_maciusiem_przez_warszaw0108.jpgW dniach 22-24 października 2014 roku sześcioosobową grupą uczniów pod opieką p. Elżbiety Margielewicz i p. Lucyny Taudul wybraliśmy się na artystyczną wycieczkę do Warszawy.

Uczestniczyliśmy w obchodach 40-lecia Zespołu Szkół Specjalnych nr 91. Wystawiliśmy swoją sztukę kukiełkową „Król Maciuś Pierwszy”. Występ nagrodzono gromkimi brawami, aktorów z kukiełkami zaproszono do odwiedzenia uczniów w klasach. Obejrzeliśmy również spektakl „40 lat minęło” w wykonaniu uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły.

„Maciusia” ze świtą zostawiliśmy w szkole i rozpoczęliśmy zwiedzanie stolicy śladami legend warszawskich. Wiele ciekawych opowieści czekało w zaułkach starówki. Pozdrowiliśmy króla Zygmunta i zrobiliśmy z nim pamiątkowe zdjęcie.

W Manufakturze Cukierków, gdzie wyrabiane są łakocie zgodnie z metodą z XVII wieku obserwowaliśmy ręczne wykonanie słodyczy. Bardzo smakowały nam cukierki produkowane z naturalnych barwników. Każdy został obdarowany słodkościami.

Wiele emocji przeżyliśmy w Rozrywkowym Centrum Hulakula. Pani Ela udzieliła krótkiego instruktażu jak grać w kręgle i rozpoczął się turniej. Najwięcej punktów - I miejsce zdobyła Ewa Kasiańczuk. Po zmaganiach sportowych udaliśmy się na kolację do pizzerii Dominium. Po przestudiowaniu menu, nasi podopieczni zdecydowali się na pizzę dominium. Obserwowaliśmy wykonanie pizzy i wybraliśmy pięć ulubionych składników. Było pysznie.

Kolejne dnie też miały akcent teatralny. W Teatrze Kamienica obejrzeliśmy spektakl edukacyjny „Kulek”. Przypomnieliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy. W teatrze Baj po przedstawieniu „Zaczarowane Wycinanki” uczestniczyliśmy w warsztatach. Poznaliśmy różne rodzaje lalek teatralnych: marionetki, pacynki, jawajki i znane nam kukiełki. Chętni uczniowie mogli wczuć się w role animatorów, co wcale nie był takie łatwe.

Pełni wrażeń późnym popołudniem w piątek wróciliśmy do Sokółki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.