http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/lekcja_na_zywo.jpg23.10.2014r. wychowankowie naszego ośrodka mogli uczestniczyć w lekcji na żywo pt. „OPOWIEŚĆ O ŻYDACH POLSKICH”.
O godzinie 9.00 uczniowie wraz z nauczycielami zasiedli przed ekranem, aby uczestniczyć w tej ciekawej lekcji historii. Zajęcia poprowadzili bracia Andrzej i Kamil Tkacz. Poruszony został temat obyczajowości, tradycji i kultury żydowskiej.

Chłopcy zapoznali nas również z częścią wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Wystawa opowiada o 1000-letniej historii Żydów polskich. W trakcie zajęć przenieśliśmy się również do XVI-wiecznego Krakowa, stanęliśmy pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafiliśmy na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy.

Lekcja na żywo była doskonałym uzupełnieniem szkolnego programu nauczania. Więcej informacji można znaleźć na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich.

Organizatorzy: Marta Tolko-Kuziuta i Marta Kawrygo-Leonowicz