http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_269/dsc_0685.jpgW dniu 18.11.2014r. odbył się IV Podlaski Memoriał im. Waldemara Kikolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. W. Kikolskiego w Białymstoku, który w ten sposób uczcił pamięć swojego patrona i zintegrował środowiska uczniów niepełnosprawnych intelektualnie.

W tegorocznym biegu uczestniczyło łącznie 11 sztafet - 66 zawodników z 5 placówek:

  • Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 im Jana Pawła II w Białymstoku
  • Zespołu Szkół nr 11 w Białymstoku
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suwałkach
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku

Sportowe zmagania sztafet mieszanych (dziewczęta i chłopcy) przebiegały na antoniukowskiej murawie. Drużyny biorące udział w zawodach reprezentowały wyrównany poziom sportowy, dlatego emocji nie brakowało. Zawodnicy wykazali ogromne zaangażowanie i wolę walki. Rywalizacja przebiegała we wspaniałej atmosferze, zgodnie z duchem fair play.

Drużyna z naszej placówki zdobyła II miejsce w kat. szkoła podstawowa.

Skład zwycięskiej drużyny: Agnieszka Muciuś, Izabela Kowejsza, Sylwia Gilewska, Mirosław Muciuś, Kamil Olechno, Karol Ryszkiewicz.

Zwycięzcom gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Opiekunowie: Przewodnicząca Klubu Sportowego „Sokół” OS – Elżbieta Margielewicz oraz Małgorzata Zarachowicz.