http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W dniu 21 września 2014 roku poczet sztandarowy naszej placówki reprezentowany przez uczniów w składzie: Justyna Jurewicz, Sandra Radziszewska, Piotr Boguszewicz pod opieką pani Beaty Mozolewskiej uczestniczył w uroczystościach patriotycznych z okazji 94 rocznicy Bitwy Niemeńskiej.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej za Ojczyznę odprawionej w kościele pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego. Później w asyście grupy Podhalańczyków ze Stowarzyszenia Miłośników Historii z Łbowej, Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Leszka Szymczukiewicza oraz grupy mażoretek z Gimnazjum Nr 1 w Sokółce uczestnicy przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie do wydarzeń sprzed 94 lat odnieśli się sokólscy samorządowcy. Następnie odbył się Apel poległych. Delegacje złożyły pamiątkowe wieńce i kwiaty pod pomnikiem. Uroczyste obchody zakończył koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Leszka Szymczukiewicza oraz występ grupy mażoretek z Gimnazjum Nr 1 w Sokółce.