23.09.2014r. w Ośrodku odbył się apel upamiętniający 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
W związku z tym, w naszej szkole przeprowadzono sondę uliczną na temat: Z czym kojarzy Ci się wrzesień? W postać dziennikarki wcieliła się Renata Furman, a role ankietowanych rozmówców zagrali: Paweł Lenkiewicz, Justyna Jurewicz, Ewa Kasiańczuk, a gazeciarza- Sylwia Gilewska.

Główną postacią wywiadu była osoba starszego człowieka - dziadka, uczestnika wydarzeń z 1939 roku, w którą wcieliła się Pani Beata Mozolewska. Niezwykła kreacja wizerunku starszego pana w sposób realistyczny oddała charakter tamtych wydarzeń.

Cześć artystyczna zawierała elementy multimedialne w formie krótkich scen filmowych - komunikatu rozgłośni Polskiego Radia w Warszawie - alarmu przeciwlotniczego i fragmentu o Agresji Armii Radzieckiej na Polskę. Liryczny charakter tamtych dni wspaniale przekazała Pani Elżbieta Margielewicz w przebraniu symbolicznej umęczonej Polski w kolorach czerni recytując utwory A. Słonimskiego, K. K. Baczyńskiego, Z. Herberta. Oprawa muzyczna, nad która czuwał Jarosław Stankiewicz przeniosła nas w ten smutny i jakże trudny dla naszego kraju czas wojny. Odsłuchaliśmy między innymi „Etiudę rewolucyjną” Chopina, „Po ten kwiat czerwony”, „Deszcz jesienny”, „Biały krzyż”, podkład z serialu „Czas honoru” i filmu „Lista Schindlera”.
Na zakończenie złożyliśmy hołd wszystkim ofiarom tamtych wydarzeń - świadomi, że bez ich bohaterstwa i odwagi nie byłoby dziś wolnej Polski. Nie zabrakło również kwiatów dla starszego pana-dziadka.

Apel przygotowała pani Beata Mozolewska.