http://www.soswsokolka.pl/images/news/wkrtce_wita_1.jpg17 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Wkrótce święta, na które zaproszenie otrzymali uczniowie naszej placówki wspólnie z opiekunem artystycznym panią Elżbietą Szomko. Miłym zaskoczeniem było dla nas, iż z 345 prac plastycznych, które nadesłali uczniowie z piętnastu szkół i przedszkoli wybrano i nagrodzono prace naszych uczniów.

Oto lista laureatów:

  • I miejsce - Justyna Jackiewicz
  • II miejsce- Piotr Boguszewicz
  • III miejsce- Andrzej Świetlicki

Prace konkursowe uczniowie wykonali pod kierunkiem p. Elżbiety Szomko. Po uroczystym odebraniu nagród i dyplomów zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. Mogliśmy również obejrzeć wszystkie nagrodzone prace i nadesłane pomysłowe prace przestrzenne oraz wysłuchać zredagowanych przez uczestników konkursu propozycji życzeń świątecznych. Były one bardzo oryginalne i z pewnością wykorzystamy je wysyłając kartki świąteczne lub składając życzenia bezpośrednio przyjaciołom, najbliższym, koleżankom, kolegom.

Konkurs wprowadził nas w atmosferę świąt, przypomniał o wielu tradycjach bożonarodzeniowych, uwrażliwił na piękno „sztuki”. Więcej informacji i zdjęć na stronie ZSO w Sokółce oraz na portalu isokolka.eu.

Elżbieta Szomko