http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_280/wigilia_sosw_028.jpg„Zwiastujemy Wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu. Dziś narodził się nam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan”.
W grudniowe popołudnie, tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii. Ten najbardziej magiczny wieczór w roku rozpoczął się od „Jasełek” w wykonaniu naszych wychowanków, które rozegrały się w niezwykłej betlejemskiej scenerii i były przeplatane pięknymi, polskimi kolędami.

Pani Dyrektor Ośrodka - Marta Tolko-Kuziuta uroczyście powitała wszystkich zebranych, oraz zaproszonych gości i złożyła wigilijne życzenia.

Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie serdecznych, świątecznych życzeń. Wszyscy zasiedliśmy do wigilijnej kolacji, gdzie każdy mógł spróbować przepysznych potraw przygotowanych przez nasze panie kucharki. Naszą uroczystość uświetnił występ kolędników z grupy teatralnej „Maska”, którzy „przybyli po kolędzie”

„My z kolędą do Waszmości,

Jeśli chcecie to nas gośćcie.

Jeśli szkoda dla nas czasu,

To wygońcie nas do lasu.”

Przypomnieli nam oni o zanikającej już tradycji, umilili czas zebranym swoim zabawnym występem a na koniec złożyli wszystkim świąteczne życzenia:

„Niech się te życzenia spełnią wszystkim wszędzie,

Tego Wam życzymy dzisiaj po kolędzie”.

Najbardziej wyczekiwanym momentem tego niezwykłego wieczoru było przybycie samego Świętego Mikołaja, który w towarzystwie swoich pracowitych elfów zjawił się aż z dalekiej Laponii, by wręczyć wszystkim zebranym wymarzone prezenty. Wszyscy goście i pracownicy zostali obdarowani świątecznymi aniołkami z koralików a dzieciaki otrzymały słodkie prezenty. Aby uwiecznić te miłe wydarzenia, każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem i wspólnie z nim zaśpiewała kolędę. Te wspólnie przeżyte chwile pozostaną nie tylko na zdjęciach, ale na długo w sercach i pamięci wszystkich zebranych. Ten magiczny, świąteczny wieczór dobiegł końca, na kolejny który przyjdzie dopiero za rok, wszyscy będziemy czekać z wielkim utęsknieniem. Wigilię i Jasełka przygotowała społeczność internatu pod przewodnictwem p. kierownik Beatę Tur.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć