http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_281/wigilia38.jpg„Cicha noc, święta noc
pokój niesie ludziom wszem…”

8 stycznia odbyło się uroczyste Spotkanie Opłatkowe Duszpasterstwa Nauczycieli, w którego przygotowanie włączyła się cała społeczność Ośrodka. W tym roku wystrój nawiązywał do betlejemskiej tradycji i został przygotowany przez wychowawców internatu Ośrodka. 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokółce w intencji wszystkich pracowników Oświaty Sokólskiej, celebrowaną przez J. E. Metropolitę Białostockiego – Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, w asyście ks. Dziekana Józefa Kuczyńskiego, ks. Prepozytora Stanisława Gniedziejko – proboszcza parafii p.w. Św. Antoniego, ks. Józefa Jaromę, ks. Adama Turlińskiego, ks. Kamila Norela, ks. Kapelana Stanisława Chima, ks. prof. Radosława Kimszę. Zorganizowaną przez Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców w Sokółce, przez ks. proboszcza Adama Baranowskiego z parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokółce.

Na tę uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości – około 100 osób: nauczycieli, wychowawców, pracowników Oświaty Sokólskiej oraz przedstawicieli naszych władz lokalnych w osobach – Starosty Sokólskiego p. Piotra Rećko, Wicestarosty p. Jerzego Białomyzego, Wiceburmistrza Sokółki p. Adama Kowalczuka.

Druga część uroczystości odbyła się już w naszej placówce, w scenerii betlejemskiej szopy i rozpoczęła się tradycyjnie od obejrzenia Jasełek pt. „Światłość w ciemności”, przygotowanych przez wychowanków naszego Ośrodka pod kierunkiem p. Beaty Tur, p. Zyty Biernackiej i p. Katarzyny Dylewskiej.

Następnie nadszedł czas na wzajemne składanie życzeń i przełamanie się opłatkiem. Nie zabrakło również czytania fragmentu z Ewangelii związanego z Narodzinami Dzieciątka Jezus, w wykonaniu wychowanków Ośrodka. Również J.E. Arcybiskup Edward Ozorowski złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne i noworoczne oraz udzielił błogosławieństwa na nowy 2015 rok. Okolicznościowe życzenia złożył gościom również Starosta Sokólski.

Podczas spotkania zawitała do nas rozśpiewana grupa kolędników, w role których wcielili się aktorzy z grupy teatralnej „Maska” działającej w Ośrodku pod kierunkiem p. Beaty Boguszewskiej. Diabeł, Śmierć, Anioł, Herod, Gwiazdor oraz pastuszkowie kolędowali wśród zebranych, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd.

W ten niezwykły wieczór nie zabrakło również św. Mikołaja i jego elfów, którzy obdarowali gości prezencikami wykonanymi przez naszych wychowanków pod kierunkiem p. Bożeny Rećko. W tę rolę wcielił się nasz niezawodny p. Krzysztof Wróblewski – „złota rączka” i poeta w jednym.

Ten magiczny wieczór upłynął wszystkim w miłej, ciepłej i świątecznej atmosferze, przesycony zapachem choinki i nutą kolęd. Na pewno jeszcze na długo pozostanie w pamięci zebranych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.