http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_282/choinka07.jpgTo jest taniec! Taniec dziki!
Tańczy grzywka! I kucyki!
Tańczą ręce! Tańczy głowa!
I sukienka kolorowa.
Koraliki! I buciki! Tańczą taniec!
Taniec dziki!

W oczach taniec mam
I w uszach,
I na czubku kapelusza.
I w kieszeni - Tej dziurawej.
W nodze lewej! W nodze prawej!
W palcu małym! W palcu dużym!
W koronkowej Złotej róży!

Dorota Gellner Dziki taniec” 

 Uczniowie SOSW im. J. Korczaka w Sokółce uwielbiają tańczyć. We wtorek, 20.01.2015 r. mieli ku temu okazję na Zabawie Choinkowej, na stałe wpisanej w nasz kalendarz imprez i uroczystości szkolnych.

Punktualnie o godz.12.00 zabrzmiały trzy dzwonki oznaczające w naszym ośrodku jakieś ważne wydarzenie. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami skierowali kroki do świetlicy szkolnej, gdzie powitały ich panie organizatorki: p. Urszula Drewniak, p Ewa Sokolewicz i p. Zuzanna Szarkowska- Czeczko. Zanim ruszyliśmy do szalonej zabawy, niezastąpiona pani Zuzia rozruszała wszystkich zebranych zabawami ruchowymi. Uczniom najbardziej spodobało się kłanianie się sąsiadowi i przywitanie „piątką”. Zaraz po tym rozbrzmiała muzyka i głos zabrali wokaliści z zaprzyjaźnionych zespołów - pan Marcin Popławski z grupy JUNIOR oraz pan Zbigniew Żukowski z zespołu SONEL. Przy dźwiękach dobrze znanych utworów dyskotekowych uczniowie tańczyli i bawili się póki starczyło im sił. Po powrocie do świetlicy, po kilkuminutowym odpoczynku w swoich klasach, na uczestników zabawy czekał wspaniały gość: pani Sabina Pakieła graduada Zangada, instruktor Capoeiry w grupie Unicar w Białymstoku. Od pani Sabiny usłyszeliśmy, że Capoeira to sztuka walki wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej. Jej formy są dynamiczne, akrobatyczne. Usłyszeliśmy, że istotą Capoeiry są elementy tańca. Mieliśmy możliwość zapoznać się z podstawowymi instrumentami nieodłącznie wiążącymi się z jej rytuałami. Po krótkim wprowadzeniu rytmiczną piosenką, chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w tej gimnastyce duszy i ciała, niczym z pozoru nie przypominającej szeroko rozumianej walki.

            Uczniowie podziękowali pani Sabinie gromkimi brawami i zaraz okazało się, że zbliża się wyczekiwany przez wielu Święty Mikołaj. Co więcej, miał on ze sobą wielki worek prezentów. Uciechom nie było końca, gdy Mikołaj zasiadł wygodnie, aby nieco odpocząć po długiej wędrówce i wywoływał każdego ucznia po imieniu. Wielu podziwiało jego niezawodną pamięć. Mikołaj dopytywał się, czy aby na pewno wszyscy byli grzeczni i rozdawał paczki ze słodyczami. Po odpowiedziach na kilka pytań najbardziej dociekliwych uczestników zabawy obiecał, że wróci do naszej placówki za rok. Pożegnany ogromnymi brawami ruszył w dalsza drogę. Niezwykle ucieszeni ze słodkości powróciliśmy do szalonej karnawałowej zabawy. I choć na dworze świat zasypiał pod warstwą miękkiego puchu, zabawa choinkowa przebiegała w przyjaznej, bynajmniej nie sennej, atmosferze. Dostarczyła ona wszystkim obecnym wielu pozytywnych emocji i wspaniałych wrażeń, do których z utęsknieniem będziemy wracać przez cały rok.

            Szczególne podziękowania należą się p. Zofii Gremza z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Sokółce za przekazanie słodyczy na choinkowe paczki oraz wszystkim wigilijnym gościom za cukierki, które również zostały dołączone do upominków uczniom.

Dziękujemy także wokalistom z grupy JUNIOR oraz z zespołu SONEL za zapewnienie oprawy muzycznej, p. Sabinie Pakieła za przeprowadzenie ciekawych i jakże odkrywczych dla nas zajęć oraz wszystkim nauczycielom i wychowawcom sprawującym opiekę nad uczniami podczas trwania zabawy.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Urszula Drewniak