http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/dyplomkot.jpg

Każdy człowiek z natury rzeczy jest artystą, bowiem sposób komunikacji ze światem czy chociażby „oswajanie” przestrzeni wokół siebie to nic innego jak autorskie postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości. Sama twórczość artystyczna jest środkiem wyrazu – formą manifestacji własnego istnienia, dlatego tak ważne znaczenie odgrywa w terapii osób z niepełnosprawnością.

27.02.2014 na apelu ogólnoszkolnym nauczyciel Elżbieta Szomko podsumowała udział uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce w dwóch konkursach plastycznych. Na zajęciach Koła Plastycznego z elementami tańca „Uczeń Artystą” prowadzonego w ramach godziny kartowej uczniowie wykonali prace plastyczne techniką kolażu na:

  • konkurs plastyczny „S.O.S dla bezdomnych kotów!” ph. „Kocie sprawy, kocie życie, kocie losy…” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku i Fundację „Kotkowo”. Po obejrzeniu 586 prac nadesłanych na konkurs plastyczny komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrodę uczniowi ośrodka: Krzysztofowi D. 
  • VI Festiwal Sztuk Bożonarodzeniowych „Białe Boże Narodzenie barwami malowane” Organizator: Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole „Bajeczka” w Niewodnicy Kościelnej. Jak podkreślili organizatorzy: „Z każdym rokiem w Festiwalu bierze udział coraz więcej uczestników i już nie tylko z województwa podlaskiego, ale i z Polski. W tegorocznym wzięło udział ok. 2 tys. uczestników z 90 szkół i przedszkoli”. Tym bardziej miłe było przekazanie informacji, iż w kategorii klas IV-VI szkół podstawowychwyróżnienie otrzymała uczennica ośrodka: Sylwia G.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy niezrównanej autentyczności i niepowtarzalności, ale także pewnej jednoznaczności przekazu, w którym rysuje się różnica między dobrem, a złem.

Elżbieta Szomko

http://www.soswsokolka.pl/images/news/20150227_124759.jpg