http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/wp_20150317_001.jpg17.03.2015r. w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, odbyły się V-te Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintonie. Celem zawodów była popularyzacja badmintona wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, wykorzystanie osiągnięć sportowych do realizacji celów rehabilitacyjnych i wychowawczych, integracja środowiska osób niepełnosprawnych poprzez sport i wdrażanie do spędzania czasu w sposób aktywny.

Już po raz kolejny uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sokółce wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Tym razem rywalizowali z zawodnikami z 5-ciu szkół i placówek specjalnych woj. podlaskiego.

Odkryciem zawodów okazała się uczennica klasy V szkoły podstawowej SOSW w Sokółce – Domnika, która wywalczyła brązowy medal, a swoją postawą i zaangażowaniem zrobiła wszystkim wielką niespodziankę.

Emocji i ciekawych pojedynków nie brakowało. Przez cały czas toczyła się zacięta rywalizacja a uczniowie pokazali ducha walki przestrzegając zasad fair play.

Gratulujemy uczestnikom, dziękujemy organizatorom.

Dorota Kozaczyńska, Elżbieta Margielewicz

http://www.soswsokolka.pl/images/news/wp_20150317_005.jpghttp://www.soswsokolka.pl/images/news/wp_20150317_017.jpg