http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_300/dzie_ziemi_2015_015_1.jpgJak co roku w dn. 22.04.2015 r. w naszej placówce odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi połączonego z Dniem Matematyczno-Przyrodniczym. W tym roku tej uroczystości przewodziło hasło: „Z energią zmieńmy źródła”. Organizatorzy powitali wszystkich zebranych słowami wiersza K. Gawlik pt. „Jak dbać o ziemię”. Do uczniów została wystosowana prośba o aktywne włączenie się do akcji zbiórki korków plastikowych, która trwa cały rok.
Zebrani obejrzeli krótką inscenizację pt. „Kochajmy przyrodę”, która w sposób zabawny i humorystyczny przedstawiła praktyczne sposoby dbania o najbliższe środowisko. Następnie odbył się coroczny Turniej Wiedzy o tytuł „Asa Wiedzy o Przyrodzie i Ekologii”. W tym roku tytuł Asa Przyrody zdobył Damian uczeń kl. I GL. Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, ulotki informacyjne o segregacji odpadów oraz drobne upominki.

Podczas krótkiej przerwy, przy dźwiękach piosenek o treściach ekologicznych, dzieci miały okazje wykorzystać w zabawie surowce wtórne i wykonać z nich papierowe korale.

Podsumowaniem uroczystości była zabawa zręcznościowa z wykorzystaniem kartonów, polegająca na ułożeniu z nich hasła „Dzień Ziemi” oraz ozdobieniu ich rysunkami wiosennych kwiatów. Z tym zadaniem doskonale poradziły sobie dzieci najmłodsze. Nasze spotkanie ekologiczne zakończyliśmy w dobrych humorach, przez najbliższy rok mamy wiele do zrobienia, wiec dbajmy o naszą ziemię najlepiej jak potrafimy.

Do organizacji imprezy włączyli się wychowankowie internatu biorący udział w zajęciach manualnych „Coś z niczego” pod opieką p. K. Bubieniec i uczestnicy zajęć z dramą pod opieką p. B. Boguszewskiej. Zapraszamy do objrzenia zdjęć.