http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_306/dscn1685.jpgŚwięty Jan Paweł II został patronem roku 2015 w Polsce. W naszym Ośrodku również wspominaliśmy postać wielkiego papieża – Polaka w czasie Dnia Humanistycznego, zorganizowanego 06.05.2015r. przez panie: Katarzynę Zalewską i Agnieszkę Ambrożko.

Apel wzbogaciły prezentacje multimedialne, zdjęcia oraz krótka refleksja przygotowana przez uczniów klasy zawodowej Łukasza i Damiana. Przybliżyły one dokonania Jana Pawła II i ukazały papieża jako wzór do naśladowania. Podczas wzruszających chwil, wszyscy obecni przypomnieli sobie najważniejsze fakty z życia Ojca Świętego: od narodzin, dzieciństwa, święceń kapłańskich, wyboru na Stolicę Piotrową po cierpienie i śmierć.

Następnie uczniowie wszystkich klas wzięli udział w konkursie dotyczącym najważniejszych momentów z życia świętego. Zmagania te pozwoliły wykazać się naszym uczniom umiejętnością zgodnej pracy w grupie oraz dużą wiedzą, kreatywnością i wrażliwością estetyczną w rozwiązywaniu zadań, integrując ich poprzez wspólne działanie i dążenie do realizacji wyznaczonych celów.

 W przerwach między kolejnymi zadaniami uczniowie słuchali piosenki „Święty uśmiechnięty” Na koniec organizatorki spotkania wręczyły pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę każdej klasie. Zdjęcia