http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_309/dsc_1.jpgW dniu 13 maja 2015 roku wychowankowie naszego ośrodka tradycyjnie wzięli udział w V Podlaskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, w której uczestniczyli również niepełnosprawni podopieczni wielu placówek oświatowych z województwa podlaskiego i mazowieckiego, a także ich nauczyciele, terapeuci, rodziny i przyjaciele, wolontariusze, przedstawiciele instytucji oświaty i kultury oraz władz samorządowych.

Zmagania sportowe rozpoczął Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych prowadzony ulicami Siemiatycz. Barwnym korowodem przeszli wszyscy uczestnicy pochodu pozdrawiając mijanych przechodniów oraz kierowców. Spotykali się z wielką życzliwością, uśmiechem i serdecznością.

Po złożeniu przyrzeczenia dotyczącego przestrzegania zasad fair play przystąpiono do zawodów. Wśród olimpijskich konkurencji można wymienić: kręgle, rzuty do kosza, slalom z balonem, strzelanie z łuku. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się: tor gokartowy, dmuchana  dżungla  oraz zjeżdżalnia.

Miły akcent imprezy sportowej stanowił występ dziecięcego zespołu ludowego „Małe Podlasie”.

Spartakiada została zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Siemiatyczach. O uczestników olimpiady troszczyli się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum im. Jana Pawła II. Na trybunach kibicowały przedszkolaki. Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl objęły spartakiadę patronatem medialnym.

Zawodnicy zdobyli złote medale i pamiątkowe puchary.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, wspaniałą zabawę i gościnność. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opiekę nad reprezentacją naszej placówki sprawowały panie: Elżbieta Margielewicz  i Zuzanna Szarkowska-Czeczko.