http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_312/zdrowa_uczta_014.jpgW dn. 21.05.2015 r. w naszej świetlicy szkolnej odbyła się impreza promująca zdrowie i zdrowe odżywianie się ph. „Uczta dla zdrowia”. Uczestnikami imprezy byli wychowankowie internatu wraz z wychowawcami, a jej celem było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się wśród dzieci i młodzieży, stosowanie tych zasad w codziennym życiu oraz wyrabianie świadomości wpływu owoców i warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia.
Organizatorka spotkania p. B. Żółtko i i jej dwie pomocnice - Natalia i Martyna uroczyście powitały zebranych wierszem W. Kraszewskiego pt. „Dla każdego coś zdrowego” i zachęciły wszystkich do wspólnej zabawy.

Prowadząca p. Beata zaprosiła wszystkich do udziału w „zdrowych grach i zabawach”, które poprowadziły Martyna i Natalia. Chętni wychowankowie podzieleni na 3 drużyny: białą, żółtą i zieloną mogli spróbować swych sił w sztafecie „Mleczny wyścig”, „Jabłko na talerzu”, oraz w konkurencji „Kwaśna cytryna”. Na drużyny czekały również zadania w postaci zagadek tematycznych oraz krzyżówki. Zwycięzcy otrzymywali nagrody w formie „zdrowych” upominków, a także dyplomy za udział.

Impreza zakończyła się prawdziwą ucztą smaków. Każdy mógł spróbować pysznych zdrowych przysmaków warzywno-owocowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.