http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_315/1.jpg„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Pod takim hasłem w dniu 25 maja 2015.r. w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Sokółce miało miejsce spotkanie z lokalnym poetą panem Krzysztofem Wróblewskim. Przyszli na nie uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Gimnazjum.

Pan Krzysztof jest osobą nietuzinkową. Na co dzień pracuje zawodowo w ośrodku, a w wolnych chwilach zajmuje się rzeźbiarstwem i pisaniem wierszy. Jest autorem tomiku pt „Czarna bakłażana czyli rozważania pustelnicze”.

Młodzież w skupieniu słuchała wierszy, które na tę okoliczność wybrał i czytał poeta wraz z panią Lucyną.  Znalazły się wśród nich utwory pełne refleksji nad czasem, który szybko upływa i z dziecka wyrasta dojrzały człowiek oraz osobistych wspomnień. Wszystkie ujmują prostotą i szczerością. W trakcie spotkania p. Krzysztof opowiadał w jakich okolicznościach powstały wiersze, jakie natchnienie nim kierowało.

Miłym akcentem była recytacja wierszy przez uczennice Renatę, Monikę i Natalię.

Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania, na które p. Krzysztof wyczerpująco odpowiadał.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i zapewne pozostawi w pamięci uczestników dobre wspomnienia. Mamy nadzieję, że zachęci do sięgnięcia po książki. Zdjęcia.

Małgorzata Zarachowicz