http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_316/2.jpg„Z rodziną życie cudne, choć czasem masz już dość.
Nie bywa ono nudne, tu szybko mija złość.
Rodzina to buziaki, niekiedy też i łza.
Gdy troski Cię dopadną – rodzina radę da.
Gdy w życiu trudne chwile, na plecach czujesz garb
- pamiętaj wtedy o tym: Rodzina to Twój skarb”

W dn. 29.05.2015 r. cała społeczność Ośrodka wspólnie świętowała Dzień Matki, Ojca i Dzień Dziecka pod wspólną nazwą Dzień Rodziny. Uroczystość zorganizowali wychowankowie i wychowawcy internatu SOSW.

Na wspólne świętowanie zebrała się cała społeczność Ośrodka: kadra, wychowankowie oraz główni goście - zaproszeni rodzice. Prowadzący imprezę wychowankowie - Natalia i Adrian uroczyście powitali wszystkich zebranych zapraszając do obejrzenia Telewizyjnego Koncertu Życzeń dla Rodziców. W programie przewidziano również wspólne zabawy, świętowanie oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez wychowanków pod opieką wychowawców grup.

Uroczystość rozpoczęła się od zabawnych życzeń w formie wierszyków skierowanych do wszystkich mam, tatusiów i dzieci, przeplatanych prezentacjami muzycznymi przygotowanymi przez wychowanków grup internackich: I, II, III i IV. Następnie goście obejrzeli inscenizację filmowej wersji „Na dobre i na złe” oraz reklamę pt. „Goździkowa”. Nie zabrakło również okazji do wspólnej zabawy i rywalizacji, odważni rodzice mogli spróbować swoich sił w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez wychowawców internatu tj. w konkursie wiedzy o filmach i serialach telewizyjnych, oraz w rozwiązywaniu haseł związanych z tematyką uroczystości. Chętni i lubiący dobrą zabawę rodzice mogli wspólnie z Krzysztofem Hibiszem - w rolę którego wcielił się Adrian zatańczyć szalony taniec integracyjny „Crazy Frog”.

Ta wspaniała impreza nie mogła się obyć bez niespodzianki przygotowanej specjalnie na tę okazję przez naszych wychowanków. W programie „Mam talent” nasi uzdolnieni wychowankowie zaprezentowali przed zebranymi swoje niezwykłe umiejętności: Zuzia - grę na pianinie, Karolina zaprezentowała swoje umiejętności wokalne w piosence „Laleczka z saskiej porcelany”, niezwykłym talentem plastycznym pochwaliły się Ewa i Dominika, Kamil rozbawił gości tańcem dyskotekowym z niezwykłymi figurami, a robótki ręczne metodą makramy przedstawiły Sylwia i Agnieszka.

Każdy rodzic został również obdarowany pamiątkowym upominkiem wykonanym przez jego pociechę w formie drewnianej podstawki pod kubek.

Te wspólnie spędzone miłe chwile na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich, a za rok spotkamy się ponownie, aby wspólnie świętować Dzień Rodziny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.