http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_319/img_9966.jpg28 maja 2015r. uczniowie klas I i IIIA Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Podróżowaliśmy szynobusem, co dla niektórych było nie lada atrakcją.

Słoneczna pogoda zachęciła do spaceru po Rynku Kościuszki. Podziwialiśmy odrestaurowane kamieniczki oraz późnobarokowy ratusz z XVIII wieku.

W Muzeum Podlaskim powitała nas pani przewodnik, która oprowadziła po salach wystawowych Galerii Malarstwa Polskiego. Widzieliśmy portrety dam i magnaterii z końca XVIII wieku. Dłużej zatrzymaliśmy się przy portrecie M. Bacciorelli Ostatni Król Polski Stanisław August Poniatowski. Podziwialiśmy krajobrazy namalowane przez mistrza akwareli Juliusza Kossaka, Józefa Chełmońskiego oraz obrazy o tematyce historycznej autorstwa Wojciecha Kossaka. Uczniów zaciekawił Autoportret Jacka Malczewskiego oraz Portret Starca pędzla Jana Matejki.

Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia przed muzeum, pojechaliśmy autobusem komunikacji miejskiej do ZOO. A tam po stawie pływały kaczki, gęsi, łabędź niemy i łabędź czarny. Przy brzegu bocian szukał sobie pożywienia. Spacerując alejkami widzieliśmy duże i małe ssaki: żubry, niedźwiedzie, jelenie, daniele, muflony, osły koniki polne oraz rysie i żbiki. W mini ZOO wiele zachwytu wzbudziły świnki wietnamskie, króliki i kozy. Wśród drzew ukrywały się puchacze, myszołowy i puszczyki. Udało nam się  również zobaczyć umykającą na drzewo wiewiórkę.

Miłym akcentem na zakończenie wyjazdu były lody z automatu w kolorowych polewach. Organizatorem wycieczki była Lucyna Taudul, opiekę nad uczniami sprawowały pani Małgosia i pani Monika. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

                                                                                  Lucyna Taudul