http://www.soswsokolka.pl/images/teatr.jpg03.06.2015r. zostaliśmy po raz kolejny zaproszeni w świat teatru. Tym razem w Internetowym Teatrze TVP dla Szkół mogliśmy obejrzeć sztukę „PRĘCIK” Maliny Prześlugi w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Przedstawienie było „poruszającą opowieścią o sile miłości i przyjaźni, o narodzinach więzi i o przywiązaniu do drugiego człowieka”.

Wiadomo, że  „…przyjaźń jest bardzo ważna. Wszyscy jej potrzebujemy, chcemy mieć kogoś, komu możemy zaufać, zwierzyć się ze swoich zmartwień, tajemnic i podzielić się swoimi sukcesami. Dzięki przyjaciołom patrzymy na świat przez różowe okulary”.

Nasi uczniowie też cenią sobie ideę przyjaźni. Już najmłodsi są wprowadzani w świat wartości. Chcemy zaszczepić w uczniach odpowiedzialność, szacunek, uczciwość, odwagę. Uczymy je optymizmu, umiłowania mądrości i piękna, poszanowania dla drugiego człowieka. Taki teatr to dopełnienie, ponieważ nauczenie dzieci norm etycznych, wpojenie ważnych wartości  jest jednym z ważniejszych zadań w pracy każdego pedagoga.

Serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy: Marta Tolko-Kuziuta i Marta Kawrygo-Leonowicz