http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_325/ekoolimpiada13.jpgDnia 12.06.2015 uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięli udział w X Wojewódzkiej Ekoolimpiadzie pod hasłem „Woda to życie”. Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce. W Ekoolimpiadzie zmierzyły się następujące drużyny: z Białegostoku - Zespół Szkół nr 11, Zespół Szkół nr 13 i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. W. Kikolskiego, jak również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce. Główny cel spotkania to kształtowanie świadomości ekologicznej, właściwego stosunku do otaczającej nas przyrody i idei ochrony środowiska.

Nasi zawodnicy prezentowali swoje umiejętności w składzie: Ania, Renata, Monika, Damian, Paweł i PiotrUczestnicy stanęli odważnie do rozgrywek intelektualno- sprawnościowych. Młodzież dzielnie walczyła we wszystkich konkurencjach: skokach na piłce kangurowej, biegach z piłeczką między kolanami, pokonywanie slalomów, rzucanie woreczkiem do celu, przeciąganie szarfy, biegach z piłeczką trzymaną na łyżce. Drużyna musiała także wykazać się wiedzą przyrodniczą i ekologiczną. Te konkurencje również nie były uczniom trudne. Drużynowo doskonale poradzili sobie z rebusami, zgadywankami, układaniem haseł o treści ekologicznej oraz układaniem puzzli. Walka pomiędzy zespołami była wyrównana. Każdy zawodnik otrzymał nagrody, a jako drużyna otrzymaliśmy puchar i dyplom oraz piękne pamiątki w postaci albumów, które zasilą naszą bibliotekę szkolną. Uwieńczeniem spotkania był ciepły posiłek i słodki poczęstunek.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu i uprzejmości Pana Starosty Sokólskiego w Sokółce za dowóz nas na Ekoolimpiadę. Zdjęcia

Opiekę sprawowały: p. Grażyna Tymoszuk i p. Małgorzata Zarachowicz