http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_328/dscn0828.jpg „Aby być szczęśliwym, trzeba pragnąć, działać i pracować-

taki jest porządek przyrody, której życie polega na działaniu”

Paul Holbach

3 czerwca 2015 roku w Przedszkolu nr 5 w Sokółce odbyło się uroczyste podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Uśmiech otwiera wszystkie serca” temat „Szczęśliwe chwile” Tradycyjnie zorganizowany we współpracy Przedszkola nr 5 i Elżbiety Szomko ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Główne cele konkursu to rozwijanie twórczej aktywności plastycznej dzieci, szerzenie idei integracji, ale również promocja naszego miasta w kraju. Miło nam, że społeczność sokólska włącza się do pomocy przy realizacji tak cennego przedsięwzięcia. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Sokółka Pani Ewa Kulikowska, Starosta Powiatu Sokólskiego Pan Piotr Rećko , Wydawnictwo „Bliżej Przedszkola” w Krakowie, którzy równocześnie zostali sponsorami konkursu. Wsparli nas również Magda i Wojciech Długozima, Dom Samopomocy Społecznej w Sokółce oraz PSS Jaskółka.

Dzisiejszą uroczystość uatrakcyjnił występ grupy „Bratków” z Przedszkola nr 5, a włączenie zaproszonych gości, laureatów konkursu i ich opiekunów do wspólnej zabawy było miłą niespodzianką dla wszystkich. W dobrych nastrojach laureaci odebrali swoje nagrody z rąk organizatorów konkursu i Pana Burmistrza Adama Kowalczuka, który zaszczycił nas swoja obecnością.

Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu oraz ich opiekunom artystycznym życząc równocześnie dalszych sukcesów w rozwijaniu twórczej aktywności dzieci.

Wystawę pokonkursową można obejrzeć w Przedszkolu nr 5 w Sokółce w godzinach od 8-16 oraz w Internecie na facebooku Konkurs Plastyczny „Uśmiech otwiera wszystkie serca”. Zdjęcia

Organizatorzy:

Lucyna Jolanta Szymańska

Elżbieta Szomko