http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_331/wielkie_wito_maego_czowieka7.jpg

Drugi dzień obchodów święta naszej szkoły miał miejsce dnia 18.06.2015 roku w parku przy ośrodku. Właśnie tam, już po raz kolejny odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Podlasia, pn. „Wielkie Święto Małego Człowieka”, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Pod skrzydłami” we współpracy z SOSW im. J. Korczaka w Sokółce. Punktualnie o godz. 10.00 pani dyrektor Marta Tolko – Kuziuta powitała bardzo serdecznie wszystkich zebranych, w szczególności zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał pan Starosta Sokólski Piotr Rećko. Po słowach powitania nastąpiło przypomnienie i wspólne odśpiewanie hymnu towarzyszącego zawsze tej uroczystości: Bo co może mały człowiek... następnie odbyło się wręczenie ssrebrnych odznak Przyjaciel SOSW w Sokółce. W tym roku nominację otrzymali: p. Małgorzata Zarachowicz, p. Lucyna Taudul, p. Piotr Rećko i p. Alfred Głuszczyński.

W końcu przyszedł czas na prezentacje artystyczne uczestników, prowadzące: p. Beata Mozolewska i p. Iwona Gieniusz oraz uczennica naszej szkoły Zuzanna ze szkoły podstawowej zapowiedziały 10 placówek. Swój repertuar artystyczny zaprezentowali: uczniowie z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, Zespołu Szkół Nr 16 w Białymstoku, Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach, SOSW w Hajnówce, SOSW w Długoborzu Pierwszym, SOSW Nr 1 w Suwałkach, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokółce, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Perkach Karpiach oraz wychowankowie z naszego ośrodka. Uczestnicy, za trud włożony w przygotowania do występów otrzymali dyplomy, pamiątki z przeglądu oraz nagrody ufundowane przez SOSW w Sokółce i Radę Rodziców.

Po występach dzieci i młodzieży przyszedł czas na niespodziankę w postaci występu zespołu muzycznego Ewa Band. Muzycy swoim śpiewem i graniem porwali do tańca wszystkich zebranych.

Podczas imprezy plenerowej nie mogło zabraknąć różnego rodzaju atrakcji: było malowanie twarzy oraz tatuaży, performance czyli nasi wychowankowie w przebraniach zwierząt, prezentacja warsztatu rękodzielniczego „Coś z niczego”. Ponadto goście przeglądu mogli skosztować regionalnych przysmaków oraz podziwiać na stoiskach rękodzielniczych piękne wytwory własnoręcznie wykonane przez dzieci i młodzież z niepełnosprawnością. W trakcie trwania imprezy miał miejsce również happening, mianowicie powstawała rakieta ze zwierzętami, które mogłyby wyruszyć w kosmiczną podróż. Oprócz tego uczestnicy przeglądu mieli możliwość spróbowania swych sił podczas chodzenia na szczudłach i łapkach-człapkach. Cały przebieg imprezy został zarejestrowany okiem kamery przez uczniów naszej placówki oraz uwieczniony zdjęciami.

Opiekę medyczną podczas trwania przeglądu zapewniała pielęgniarka szkolna p.Beata Cyuńczyk-Paszko. Ponadto swoją pomocą służyło 26 wolontariuszy z sokólskich szkół średnich, tj. z Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala, z Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej oraz z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i prawidłowego przebiegu przeglądu składamy serdeczne podziękowania, w szczególności dziękujemy tym firmom i instytucjom, które wsparły nas organizacyjnie i finansowo, tj.: 

- Prezes Zarządu „Eko-Gril”: Alfred Głuszyński ul. Lotników Lewoniewskich 11A, 16-100 Sokółka;

- IGLOTEX – Łukasz Sp. z o. o. – Porosły 99, 16-070 Choroszcz

- Spółdzielnia Produkcyjno – Handlowa „KRYNKA” – Plac Jagielloński 6, 16-120 Krynki;

- Marcin Dylewski „Biuro Serwis” Sokółka;

- Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce;

- Zespół Szkół w Sokółce

- Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce;

- Sokólski Ośrodek Kultury;

- Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego „KBS” Sp. z o. o. w Potoczyźnie

- Zakład Cukierniczo – Piekarniczy Rafał Rozwadowski – ul. W. Oczki 7, 15 – 166 Białystok;

- HURT i DETAL Artykuły Spożywczo-Rolne Anna Siekierko - ul. Szpitalna 24, 18-200 Wysokie Mazowieckie;

- Piekarnia „MARWIBOG” s. c. w Sokółce - ul. Białostocka 37, 16-100 Sokółka;

- Zespół muzyczny „Ewa Band”;

-Rada Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce;

- Parafia Rzymsko – Katolicka pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce;

- Cerkiew Prawosławna p.w. Aleksandra Newskiego w Sokółce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Marta Biedź