http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_335/zdjcie0137.jpgDnia 25.06.2015r. uczniowie klasy I – II – III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w SOSW w Sokółce pod opieką wychowawcy klasy p. Bożeny Mróz udali się na wycieczkę zawodoznawczą do pobliskiego punktu gastronomicznego „Sala bankietowa i pokoje gościnne Kalinowski”. Dzięki uprzejmości p. kierownik Joanny Barczewskiej uczniowie dowiedzieli się o samym miejscu: to carski budynek, który pochodzi z 1830r., a jego wnętrze najdokładniej oddaje klimat minionej epoki. Uczniowie mogli zwiedzić pomieszczenia magazynowe, dział produkcyjny, tj. przygotowalnie obróbki wstępnej brudnej i czystej, zmywalnię naczyń kuchennych oraz kuchnię gorącą, w której przygotowywane są posiłki codzienne na wynos lub posiłki okolicznościowe z okazji urodzin, imienin, komunii, chrzcin, wesel, Sylwestra.

Obejrzeliśmy sprzęt i urządzenia gastronomiczne do produkcji potraw i napojów. Urzekła nas ogromna, przestronna, klimatyzowana Sala Bankietowa, urządzona z wielkim smakiem o niepowtarzalnym wystroju i luksusowym wyposażeniu oraz zainteresowały na piętrze pokoje gościnne z 65-miejscami noclegowymi, z których można skorzystać i odpocząć po uroczystości. Do wszystkich organizowanych imprez zapewniona jest profesjonalna obsługa gastronomiczna i kelnerska.

Pani kierownik opowiedziała o historii utworzenia lokalu, wspomniała o właścicielu – p. Kalinowskim oraz ofercie dodatkowej - przygotowywanie konferencji, integracyjnych spotkań firmowych, czy spotkań biznesowych. Przedstawiła również asortyment serwowanych dań, przykładowe karty menu weselne i komunijne oraz wzory dokumentów wewnętrznych, niezbędnych do prowadzenia punktu gastronomicznego, takich jak m.in.: karta kontroli wewnętrznej, karta kontroli zdrowotnej i handlowej artykułów spożywczych przyjmowanych do zakładu żywienia zbiorowego, rejestry kontroli temperatur w chłodni.

Dzięki gościnności p. kierownik skosztowaliśmy słodkiego poczęstunku w postaci ciastek i cukierków, po którym ugasiliśmy pragnienie zimnymi sokami.

Wycieczka upłynęła w bardzo miłej atmosferze i na pewno ponownie skorzystamy z zaproszenia w przyszłym roku szkolnym, by dowiedzieć się czegoś więcej o kolejnej ofercie „Kalinowski”, jak: zabiegi pielęgnacyjne na ciało – masaże, sauny, łaźnie parowe, basen jacuzzi z hydromasażem i fototerapią. Chętnie obejrzymy strefę wypoczynku z wygodnymi leżakami, kojącymi aromatami, nastrojowym oświetleniem i relaksującą muzyką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

nauczyciel - Bożena Mróz