http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_353/pa010945.jpgWystawa budowli z klocków Lego w Białymstoku, którą 01 października obejrzało 6-ciu wychowanków SOSW w Sokółce, dostarczyła niesamowitych wrażeń.
Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, znane sceny z filmów i bajek, eksponaty interaktywne – roboty, ogromne lotnisko z modelami samochodów z I i II wojny światowej, najwyższy człowiek na świecie wykonany z klocków LEGO, to tylko niektóre atrakcje tego dnia.

W strefie zabaw klockami LEGO uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość, ćwiczyli umiejętności manualne, nawiązali nowe znajomości i integrowali się z innymi uczestnikami zabawy.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją wychowawczą. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji. Zdjęcia

Dorota Kozaczyńska
Dorota Kozłowska