http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_357/20151001_165848.jpgW ubiegłym roku szkolnym z inicjatywy wychowanków internatu, powstał ogródek kwiatowo-warzywny. Uczniowie przygotowali grunt, wysiali nasiona warzyw i kwiatów oraz zasadzili rośliny wieloletnie. Przez cały rok szkolny dbali o uprawę i obserwowali zmiany w ogrodzie. Do działań włączyli się wychowankowie wszystkich grup. Nad bezpieczeństwem podczas prac czuwali wychowawcy internatu.

Jesień to czas zbioru plonów ziemi. W naszym ogródku również nastał czas zbiorów. Wychowankowie z zaangażowaniem zebrali wyhodowane warzywa i uporządkowali grządki. Plony wykorzystano na zajęciach kulinarnych w internacie do przyrządzenia surówek, kanapek i sałatek. Przez ten rok dzieci i młodzież miały okazję do nabycia praktycznych umiejętności związanych z uprawą roślin. Nauczyły się, że praca daje satysfakcję i korzyści. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego ogródka.

B.Boguszewska, K. Bubieniec