http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_361/dscn4122.jpgUczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przystąpili do Ogólnopolskiej Kampanii TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA W SZKOLE w 2015r. organizowanej przez Fundację Dobre Życie nad którą patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównym celem akcji było podniesienie wiadomości uczniów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie oraz promowanie zdrowego stylu życia.

W dniach 17-22.10.2015 odbyły się w klasach pogadanki i zajęcia warsztatowe promujące zdrowe odżywianie. Uczniowie pod kierunkiem pań wykonali plakaty i rysunków przedstawiające cel kampanii. Zwieńczeniem udziału w akcji było spotkanie całej społeczności Ośrodka w dn. 23.10.2015. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Od ziarenka do bochenka”,  wykonaną przez p. Bożenę Mróz z udziałem klas zawodowych.

Na zaproszenie koordynatora kampanii przybył do naszej szkoły gość p. Maria Świetlicka, która od wielu lat piecze swój chleb. Pani Maria opowiedziała uczniom jak wykonuje tą pracę, dlaczego wkłada taki trud, jakie walory odżywcze ma jej chleb, a także poruszyła kwestię dawnego i dzisiejszego szacunku do chleba. Pani Maria pokazała zakwas, który dzieci wąchały i oglądały oraz upieczony własnoręcznie chleb domowy. Dzieci z niecierpliwością czekały na skosztowanie chleba naszego gościa. Uczniowie mieli także zadania do wykonania. Układały rozsypanki wyrazowe o przysłowiach i mądrościach nt. chleba. Przekonały się jak jest ich dużo i jakie niosą przesłania. Punktem kulminacyjnym była degustacja chlebów na zakwasie przygotowana przez p. Beatę Majer. Sponsorem różnego rodzaju pieczywa została piekarnia Kraska. Za co serdecznie dziękujemy. Tydzień Chleba zakończono wspólną zabawą muzyczno-ruchową „Mało nas do pieczenia chleba”. Zdjęcia

Koordynator kampanii p. Grażyna Tymoszuk