http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_363/20151029_134318.jpgNadszedł czas listopadowej zadumy – Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Wspominamy bliskich, którzy odeszli, odwiedzamy i porządkujemy ich groby.

Uczniowie klas II-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy będący również członkami Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, postanowili uczcić pamięć żołnierzy walczących o naszą Ojczyznę i zaopiekować się ich grobami znajdującymi się na cmentarzu parafialnym przy kościele p.w św. Antoniego.

29 października 2015, grupa młodzieży, pod opieką pani Agaty Gieniusz z zaangażowaniem sprzątała groby poległych. Zgrabione zostały suche liście na nagrobkach i w ich otoczeniu. Uczniowie uporządkowali kwiaty, oczyścili pamiątkowe tablice.

Potem przyszedł czas na zapalenie zniczy, chwilę zadumy i modlitwę za spoczywających tu żołnierzy. Była to też doskonała lekcja historii i patriotycznej postawy. Zdjęcia