http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_365/20151030_104518.jpgW tym roku szkolnym realizujemy Program Rządowy „Książki naszych marzeń”. Biorą w nim udział uczniowie szkoły podstawowej, do nich bowiem skierowany jest ten program. Naszym pierwszym działaniem było ogłoszenie szkolnego plebiscytu na „Tytuł mojej ulubionej książki”, by poznać preferencje czytelnicze naszych uczniów.
Uczniowie przychodzili do biblioteki szkolnej, gdzie oddawali swoje głosy na karcie głosowania, na której trzeba było podać tytuł ulubionej książki i nazwisko autora. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się swoimi wyborami.

Wśród wytypowanych przez uczniów książek znalazły się m. in. Książki Elżbiety Wójcik o Samochodziku Franku, książeczki o zabawnych Angry Birds, Zima na ulicy czereśniowej autorstwa Berner Rotraut Suzanne itp. Zdjęcia

Agnieszka Ambrożko
Katarzyna Zalewska