http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_366/uczta_dla_zdrowia_012_t2.jpgW dn. 22.10.2015 r. w naszej stołówce szkolnej odbyła się impreza promująca zdrowie i zdrowe odżywianie się ph. „Uczta dla zdrowia”. Uczestnikami byli wychowankowie internatu wraz z wychowawcami a jej celem było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się wśród dzieci i młodzieży, stosowanie tych zasad w codziennym życiu oraz wyrabianie świadomości wpływu owoców i warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia.
Organizatorka spotkania p. Beata Żółtko i i jej pomocnica - Martyna, uroczyście powitały zebranych wierszem S. Kraszewskiego pt. „Witaminowe abecadło” i zachęciły wszystkich do wspólnej zabawy.

W przygotowania do imprezy włączyły się wszystkie grupy internatu, których zadaniem było przygotowanie elementów do piramidy żywienia i przedstawienie swojej pracy na forum. Efektem tych działań było powstanie wspólnej Piramidy Żywienia w formie plakatu.

Prowadząca p. Beata zaprosiła wszystkich do udziału w „zdrowych grach i zabawach”. Lubiący aktywność fizyczną  wychowankowie mogli spróbować swych sił w zabawie „podaj jabłko” i  „złap ziemniaka do worka”. Dla chętnych zostały przygotowane zadania w postaci zagadek zmysłowych czyli rozpoznawania owoców i warzyw za pomocą smaku i dotyku. Na wychowawców czekały również zadania zręcznościowe w postaci krojenia i obierania warzyw na czas. Wszyscy wychowankowie gorąco im dopingowali. Impreza zakończyła się wspólną zabawa integracyjna ph. „Wyścig rodziny Czyścioszków”, do której zostali zaangażowani wszyscy wychowankowie internatu. Prawdziwym hitem imprezy był teatrzyk kukiełkowo-warzywny, w którym w sposób humorystyczny został zaprezentowany wiersz J. Brzechwy „Na straganie”. Zdjęcia