http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_367/sam_2081.jpgWe wtorek 03.11.2015 r. przedszkolaki z oddziału V „Tęczowe kredki” wraz z wychowankami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego miały okazję na wspaniałą zabawę w KRAINIE ZABAW SMYKOLANDIA. Spotkanie to zostało zainicjowane w ramach realizowanego wspólnie projektu „Sokólskie Barwy Wolontariatu – wolontariat grupowy”.
Wszyscy spotkaliśmy się już na miejscu, gdzie zostaliśmy powitani przez bardzo miłe Panie pracujące w kompleksie, które poinformowały nas o zasadach bezpieczeństwa i zaprosiły do sali zabaw.

Uczestnicy mogli do woli korzystać z dostępnych tam dmuchanych materacy, na których skakali i robili fikołki. Ponadto dzieci wspinały się, czołgały, pełzały, skakały, zjeżdżały. Dużym zainteresowaniem cieszył się basen z piłeczkami i dynia, do której można było celować. Wielką frajdą dla dzieci, jak i również wychowanków OSW okazała się dyskoteka. W specjalnie przygotowanej do tego sali grała muzyka, do której wszyscy chętnie wspólnie tańczyli i wymyślali nowe kroki. Uwagę skupiała też sala z zabawkami, instrumentami, klockami, gdzie każdy mógł trochę odetchnąć. Dziewczynki szczególnie zainteresowane były zabawą w wielkim drewnianym domu, gdzie gotowały posiłki, układały do snu lalki. W Smykolandii każdy znalazł coś dla siebie, bo możliwości było niezliczenie wiele. Jedni skakali na trampolinie lub dmuchanych dużych piłkach, inni wspinali się na ściance wspinaczkowej bądź też bujali na linie.

Przedszkolaki doskonale współpracowały z podopiecznymi Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, wzajemnie sobie pomagali i wspierali się w grach i zabawach. Dowodem tego są zdjęcia, do których wszyscy chętnie się uśmiechali. Jest to zrozumiałe, bo wyjście okazało się bardzo udane nie tylko dzięki wspaniałym atrakcjom zaproponowanym przez SMYKOLANDIĘ ale także przez to że dzieci z przedszkola mogły się poznać i doskonale bawić z wychowankami OSW. Zdjęcia

Szkolne Koło Wolontariusza z opiekunem Elżbietą Szomko