http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_370/dsc05156_640x427.jpgW dniu 19 listopada 2015 roku halę sportową przy Zespole Szkół na ulicy Mickiewicza wypełniał radosny gwar uczniów naszego ośrodka, którzy brali udział w I Szkolnej Spartakiadzie pod hasłem „Aktywniej razem!” poprowadzonej przez panią Elżbietę Margielewicz. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, który wraz z panią Dyrektor Martą Tolko – Kuziuta otworzyli spartakiadę.

Defilada wokół hali, występ szkolnych czirliderek oraz muzyczna rozgrzewka pobudziły  w uczniach ducha sportowej rywalizacji.

Po złożeniu ślubowania dotyczącego przestrzegania zasad fair play przystąpiono do zawodów. Wśród olimpijskich konkurencji można wymienić: tor przeszkód z kształtek gimnastycznych, rzuty do kosza, chodzenie po „kamieniach”, slalom, tunel, płotki.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się trampolina.

Uczniowie klas starszych rozgrywali Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka poprowadzony przez panią Dorotę Kozaczyńską. Zwycięzcą została Ewa z klasy III Gimnazjum. Sporty umysłowe i łamigłówki dla chętnych przygotowała pani Lila Zajkowska. Po obiedzie czekała na wszystkich niespodzianka. Myszka Miki i Tygrysek – profesjonalni animatorzy z białostockiej Bajkolandii poprowadzili gry i zabawy muzyczno – ruchowe.

Pan Starosta podziękował uczniom za sportową postawę i zaangażowanie wręczając pamiątkowe medale. To był wspaniały dzień!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Organizatorzy: Elżbieta Margielewicz, Dorota Kozaczyńska