http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_372/dsc05298_640x427.jpgAktywność fizyczna jest gwarantem wszechstronnego rozwoju niezależnie od płci, wieku i możliwości fizycznych. Można było się o tym przekonać dnia 19.11.2015r podczas Szkolnej Spartakiady pod hasłem "Aktywniej razem!". Różnorodność proponowanych zadań ruchowych umożliwiła wszystkim uczestnikom wykazanie się własnymi predyspozycjami i dała możliwość odniesienia sukcesu.

Imprezą towarzyszącą Spartakiadzie był organizowany od wielu już lat przez nauczyciela wychowania fizycznego, panią Dorotę Kozaczyńską Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play. System pucharowy do dwóch przegranych ostatecznie wyłonił zwycięzcę. Na podium stanęła Ewa, pokonując 16-tu rywali. Na swój sukces pracowała systematycznie od kilku lat, tym bardziej cieszy nas wszystkich jej zwycięstwo. Udowodniła, że systematyczność i praca przynosi rezultaty.

Wśród sportowców znalazła się też grupa chętnych do udziału w grze zespołowej w ,,Dwa ognie”. Zespoły wykazały się dobrą kondycją ruchową, celnością rzutów, uników a przede wszystkim umiejętnością zgodnej, wspólnej zabawy. Nad przestrzeganiem zasad i reguł gry czuwała pani Urszula Drewniak.

Nauczyciel matematyki – pani Lila Zajkowska zadbała także o rekreację umysłową, proponując uczestnikom sporty oparte na pracy umysłu, które są równie ważne dla prawidłowego rozwoju człowieka, co ćwiczenia fizyczne. Gry umysłowe tj. gry logiczne i matematyczne, stymulują mózg poprawiając kondycję umysłową, np. pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, kojarzenie, kreatywność, a rozrywka jest tu również formą przekazu wiedzy i narzędziem do poprawy umiejętności nie tylko matematycznych. Uczestnicy chętnie i z zaangażowaniem układali tangramy, grali w warcaby, scrabble itp.

W czasie imprezy sportowej, każdy, na miarę swoich możliwości, mógł uprawiać gimnastykę ciała lub „gimnastykę mózgu” i poczuć się zwycięzcą. Zdjęcia

Dorota Kozaczyńska