http://www.soswsokolka.pl/images/news/2015-12-08_064451.jpgUczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach Koła Plastycznego z elementami Tańca „Uczeń Artystą” prowadzonego przez nauczycielkę Elżbietę Szomko. Dzieci i młodzież poznają różne środki wyrazu artystycznego i stosują je w praktyce. Nie obce są im: kreska, barwa, plama barwna, faktura, walor, kompozycja, perspektywa, kontrast. Powstają „małe” arcydzieła, które zachwycają ich twórców, a także odbiorców sztuki.

Na jednych z listopadowych zajęć wykonaliśmy prace plastyczne na Wojewódzki Konkurs Plastyczny ph.: „Przeczytaj i namaluj – podróż po literaturze dziecięcej i młodzieżowej” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku pod Honorowy Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
W czterech kategoriach wiekowych nadesłano łącznie 873 prace ze 117 placówek oświatowych i placówek pozaszkolnych województwa podlaskiego.

Tym bardziej miło jest nam poinformować, że uczennica klasy przysposabiającej do pracy Karolina zdobyła nagrodę w etapie wojewódzkim w/w konkursu za ilustrację wykonaną do książki „Pinokio” Carla Collodiego. Gratulujemy!

Elżbieta Szomko