Pożegnalne zdjęcie wychowanków internatu kończących Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące

26.04.2012r. odbyło się uroczyste pożegnanie wychowanków internatu, absolwentów Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego z naszego Ośrodka. Młodsi koledzy przy wsparciu wychowawców: p. Beaty Tur, p. Katarzyny Dylewskiej i p. Zyty Biernackiej żegnali swoich starszych kolegów i koleżanki specjalnie przygotowaną na tą okazję częścią artystyczną. Było uroczyste przemówienie, życzenia, pyszny tort, pożegnalne upominki i łzy wzruszenia...

 

 Ostatni szkolny dzień
Przyszło się rozstać nam
Ostatni uścisk rąk
Podany dzisiaj Wam

Choć rozstajemy się
Nie zapomnimy Was
Wspomnienie wspólnych lat
Zostaną zawsze w nas.

Ostatni wspólny internacki wieczór, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi, ostatnia dyskoteka wspólnie przeżywana w murach tej szkoły. Szkoły, którą każdy z Nich współtworzył i sprawiał, że jest ona właśnie taka, a nie inna. Każdy z wychowanków zostawił tu kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażek.

Te przeżycia pamięta się długo i często wraca się do tych lat wspomnieniami... Czas jednak płynie, mijają lata, pojawiają się inni ludzie, inne przeżycia i nowe problemy, z którymi będzie trzeba się zmierzyć.

"Przed pożegnaniem przyjmijcie od nas - waszych młodszych kolegów szczere życzenia. Rozpakujcie je w dalszej wędrówce i wykorzystujcie na różne sposoby, tak by stały się pomocą i życiowymi drogowskazami..."

- Życzymy Wam prawdziwej radości, której nie daje ani wygoda, ani bogactwo, ani ludzka pochwała - daje ją zrobienie czegoś wartościowego.

- Życzymy Wam, abyście nie zatracili przyjaźni między sobą, gdyż przyjaźń podwaja radości, a o połowę zmniejsza przykrości.

 - Życzymy Wam takiej pracy, która sprawi radość i pozwoli żyć dostatnio.

 - Życzymy Wam spotkań z takimi ludźmi, którzy będą Was kochać, którzy w chwilach trudnych dodadzą Wam odwagi, którzy Was pocieszą, gdy przyjdzie na Was godzina smutku i rozstania.

- Życzymy Wam byście mogli codziennie przeczytać dobry wiersz, wysłuchać chociażby jednej piosenki, zobaczyć wyśmienity obraz i - gdyby to było możliwe - powiedzieć kilka rozsądnych słów.

- Życzymy, by uczucie lęku było bezpodstawne, a nadzieje i oczekiwania spełnione.

- Życzymy, by każdy z Was w nowym środowisku spotkał oddaną bratnią duszę, by zawarta przyjaźń okazała się szczerą i wierną przyjaźnią.

 - Życzymy, by słoneczne opiekło Was złoto, by wiatry żywiczne owiały, by wakacyjne przygody i przeżycia ułożyły się w letni, pastelowy pejzaż radości i szczęścia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.