http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_382/dsc_0155.jpgCo to znaczy być Polakiem? Co to znaczy kochać Polskę? I jak to odczuwamy będąc członkami nowoczesnej Europy? Na te pytania za pomocą technik plastycznych próbowali odpowiedzieć uczestnicy Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt. „Taką Cię kocham, moja Polsko” zorganizowanym przez Portal Ludzi Ciekawych egminy.eu w Celestynowie. Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. To konkurs szczególny, którego celem było osobiste ukazanie miłości i szacunku do Ojczyzny uczestników.

Miło nam poinformować, że uczeń gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce Andrzej zajął I miejsce w tym konkursie. Zwycięską pracę wykonał techniką linorytu pod kierunkiem p. Beaty Tur. Z listu od organizatorów dowiedzieliśmy się, że jury konkursowe miało dylemat w wyborze prac, nie tylko ze względu na ilość ale też tematykę. Cytując „Jakże trudno mówić o naszej Polsce, jakże trudno o niej pisać, a jeszcze trudniej oceniać nadesłane prace konkursowe mówiące o miłości do Ojczyzny i jakimi jesteśmy patriotami”.

Tym bardziej cieszymy się, że doceniono wkład pracy Andrzeja. Nagrodę uczeń otrzymał pocztą, a jego praca została zaprezentowana na wystawie pokonkursowej. 11 grudnia 2015 roku podczas apelu szkolnego nagrodę wręczyła Andrzejowi pani Beata Tur. Zdjęcia

Zwycięzcy i opiekunowi gratulujemy!

Ewa Wińska