http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_385/sam_2126.jpgPodczas zajęć w ramach przedmiotu przysposobienie do pracy - krawiec uczniowie zapoznają się z zagadnieniami tematyki krawiectwa. Poznają i doskonalą wiedzę i umiejętności niezbędne w codziennym życiu min: zajmują się drobnymi pracami naprawczymi typu: wszywaniem guzików, zamków, skracaniem spodni, doskonalą umiejętność prasowania,  uczą się obsługi maszyny do szycia, wyszywają serwetki lub wykonują je na szydełku.

Zostają jednocześnie wdrażani do wykonywania prac, które w przyszłości mogą wiązać się z ich aktywnością zawodową min: poznają tajniki florystyki. W listopadzie uczniowie klasy II-III Pdp wykonali metodą karczochową ozdoby choinkowe, które uświetnią zbliżające się święta bożego narodzenia w ich domach, posłużą jako prezenty najbliższym. Zdjęcia

Elżbieta Szomko