http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_387/img_1004.jpgW dniu 10 grudnia 2015r grupa uczniów SOSW w składzie: Krystyna, Karolina, Sandra, Michał, Damian i Michał wybrali się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Muzeum Podlaskiego w Wasilkowie. Głównym punktem naszej wycieczki była Sokolarnia. Prelekcja dotyczyła ptaków drapieżnych.
Sokół wędrowny, raróg, orzeł przedni, sowy: płomykówka i puszczyk - to te ptaki były bohaterami wszystkich ciekawych opowieści. Nasz przewodnik, pan Kamil Borowski, opowiadał o zwyczajach, biologii, zachowaniach tych ptaków oraz przytoczył mnóstwo ciekawych historii z ich życia.

Po zajęciach wiemy: dlaczego ptaki, które polują, mają kapturki, jak wygląda i do czego służy karwasz, jak „układa się ptaka” do wykorzystania w sokolnictwie, w jaki sposób pies wspomaga proces polowania sokolnika oraz co to jest wyplówka. Poznaliśmy również „mowę ciała” ptaków.

 „Oko w oko” mogliśmy spotkać się i przyjrzeć tym wspaniałym „szybowcom” oraz obejrzeć ich niezwykłe podniebne loty wykonywane na różne komendy słowne.

Była to dla nas ciekawa i pouczająca lekcja przyrody na żywo. Opiekę nad uczniami sprawowały organizator wyjazdu p. Zuzanna Szarkowska-Czeczko oraz p. Marta Kawrygo-Leonowicz. Zdjęcia

Zuzanna Szarkowska-Czeczko