http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_389/wigilia04.jpg„Do naszych serc, do wszystkich serc uśpionych
Dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, maleńka przyszła miłość”.

 W grudniowe popołudnie, tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii.

Ten najbardziej magiczny wieczór, jedyny w roku rozpoczął się od „Jasełek” w wykonaniu naszych wychowanków, które rozegrały się w niezwykłej betlejemskiej scenerii i były przeplatane pięknymi, polskimi kolędami.

Pani Dyrektor Ośrodka - M. Tolko- Kuziuta uroczyście powitała wszystkich zebranych, oraz zaproszonych gości i złożyła wigilijne życzenia.

Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie serdecznych, świątecznych życzeń. Wszyscy zasiedliśmy do wigilijnej kolacji, gdzie każdy mógł spróbować przepysznych wigilijnych potraw. Naszą uroczystość uświetnił występ grupy kolędników którzy przypomnieli nam o zanikającej już tradycji, umilili czas zebranym swoim zabawnym występem a na koniec złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

„Dziś tu do Was przybywamy i pięknie się z Wami witamy.

O gościnność Was prosimy, szczęście w darze przynosimy”.

Ale najbardziej wyczekiwanym momentem tego niezwykłego wieczoru było przybycie samego Świętego Mikołaja, który w towarzystwie swoich pracowitych elfów zjawił się aż z dalekiego Bieguna Północnego, by wręczyć wszystkim zebranym wymarzone prezenty. Wszyscy goście i pracownicy zostali obdarowani świątecznym piernikiem a dzieciaki otrzymały również słodkie prezenty. Aby uwiecznić te miłe wydarzenia, każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem i zaśpiewała z nim kolędę. Te wspólnie przeżyte chwile, otrzymane prezenty pozostaną nie tylko na zdjęciach ale na długo w sercach i pamięci wszystkich zebranych. Ten magiczny, świąteczny wieczór dobiegł końca, na kolejny który przyjdzie dopiero za rok, wszyscy będziemy czekać z wielkim utęsknieniem.

Wigilię i Jasełka przygotowała społeczność internatu pod przewodnictwem p. kierownik B. Tur. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

WESOŁYCH ŚWIĄT!