http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_390/20151214_121134.jpgNa początku grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których chętni uczniowie ze szkoły podstawowej własnoręcznie tworzyli pocztówki świąteczne na Konkurs Plastyczny ph: „Bożonarodzeniowa Kartka”. Konkurs został ogłoszony przez Filię Biblioteczną Nr. 1 w Sokółce. Miał na celu przybliżenie i zainteresowanie dzieci tradycją związaną z Bożym Narodzeniem oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności. Zajęcia plastyczne zorganizowały panie Katarzyna Zalewska i Agnieszka Ambrożko w ramach Programu Rządowego „Książki naszych marzeń”, którego jednym z działań jest podjęcie przez szkołę współpracy z bibliotekami publicznymi i publicznymi bibliotekami pedagogicznymi.

            Na zajęciach uczniowie chętnie rozwijali swoje pasje i talenty plastyczne. Pocztówki o tematyce bożonarodzeniowej wykonywali w różnych technikach, kartki prezentowały motywy religijne i świąteczne. Podczas słuchania kolęd i pastorałek dzieci zauważyły jak miłe jest tworzenie własnych pocztówek z życzeniami, które są ważnym elementem tradycji bożonarodzeniowej. Wszystkie ręcznie wykonane prace panie przekazały na konkurs.

Z wielkim zniecierpliwieniem oczekiwaliśmy na rozstrzygnięcie konkursu, które odbyło się w dniu 14 grudnia 2015 roku w budynku biblioteki. Na rozdanie nagród zostali zaproszeni laureaci z naszej szkoły. Z pośród zgłoszonych przez nas prac uczeń Mirek M. otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową w postaci albumu za zajęcie II miejsca. Oprócz prac przygotowanych w ramach programu „Książki naszych marzeń”, w konkursie nagrodzono I miejscem Sandrę R. i wyróżniono pracę Izy K., które wykonały kartki pod kierunkiem p. Elżbiety Szomko. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Zdjęcia

Agnieszka Ambrożko i Katarzyna Zalewska