http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_396/dsc_0452.jpgTradycją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce jest odbywający się już po raz osiemnasty Wewnątrzszkolny Konkurs Piosenki i Tańca „Śpiewać każdy może”, który organizuje nauczycielka Elżbieta Szomko. Każdy chętny uczeń może przystąpić do udziału w konkursie i zaprezentować swoje umiejętności wokalno-taneczne.
 

Atrakcją tegorocznej edycji konkursowej był występ części zespołu „Cygańskie Serca” z Igrył, który wprowadził uczniów w zmagania konkursowe zachwycając ich wokalem solistki Pani Iwony Januszkiewicz jak również prezentacjami tanecznymi.

Przepiękne kolorowe stroje przykuwały wzrok wszystkich uczestników uroczystości. Folklor cygański to folklor zespołu, która czerpie z rozmaitych inspiracji, a my dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Januszkiewicza i pozostałych członków zespołu mogliśmy częściowo je poznać. Za taka dawkę doznań artystycznych serdecznie dziękujemy.

Nastrój uroczystości budowała również dekoracja wykonana przez Panią Ewę Wińską. Uczestnicy konkursu może z niewielką już tremą zaprezentowali nam swój repertuar, a komisja konkursowa postanowiła przyznać :

I miejsce – Karolowi z kl. I GU

II miejsce – Pawłowi z kl. III PdP

III miejsce Pawłowi z kl. III PdP

W konkursie obejrzeliśmy prezentacje 17 uczestników jednak wśród nich nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i gromkie podziękowania od widowni. Uroczystość zakończyła niespodzianka – krótka dyskoteka dla wszystkich uczestników i widzów konkursu. Zdjęcia

Elżbieta Szomko