http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_406/dscn0593.jpgDnia 20 lutego 2016r. harcerze z drużyny „Nieprzetarty Szlak” min. druhna Sandra, Sylwia, Justyna i druh Paweł uczestniczyli w obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Zespole Szkół w Nowym Dworze. Opiekę sprawowały druhny: drużynowa Monika Mróz i przyboczna Marta Kulmaczewska. Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni. Obchodzone jest przez harcerzy i skautów na całym świecie 22 lutego w dniu urodzin Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu.

W ten dzień harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują gry terenowe, spotykają się przy ogniskach. Na spotkanie przybyło ponad 200 osób - instruktorów, harcerzy i zuchów z Sokółki, Nowego Dworu, Lipska, Dąbrowy Białostockiej, Korycina, Kuźnicy i Sidry. Z harcerzami był także obecny poseł Mieczysław Kazimierz Baszko, który skierował do zebranych życzenia dalszych sukcesów na harcerskim szlaku oraz wychowywania kolejnych pokoleń w duchu harcerskich ideałów.

            Podczas spotkania odbył się turniej „Drużyna z drużyn” o tematyce harcerskiej. Każda z drużyn i gromad zuchowych zaprezentowała również specjalnie na tę okazję przygotowany wiersz. Drużyna harcerska „Nieprzetarty szlak” wykonała plakat  nt. Hufcowego Dnia Myśli Braterskiej 2016r. Wszyscy harcerze otrzymali tez nagrody w postaci książek. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary, pląsów i wspólnie zatańczonej belgijki. Uroczystość zakończyła się zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem. Zdjęcia

Drużynowa: Monika Mróz
Przyboczna: Marta Kulmaczewska